Menu

Trænere og tider for den kommende indefodboldsæson

image Så er trænerne også på plads for indefodbolden 2017/18
19. september 2017 kl. 21:18

Som tidligere år starter indendørs fodbolden i ugen efter efterårsferien. Trænerne og træningstider for de enkelte hold er som følger:

Hold

Dag

Tidspunkt

Træner

U7/U8

Onsdag

17.15 – 18.30

Tommy Henriksen ”med flere”

U9

Mandag

17.00 – 18.00

Jesper Elkær

U10/U11

Mandag

16.00 – 17-00

Andres Thinggaard, Jens Kristian Pedersen

U12/U13 

Mandag

18.00 – 19.30

Peter Clausen og Rasmus Munkholm

U15

Onsdag

18.30 – 20.00

Jeppe Munkholm og Jesper

U16

Onsdag

16.00 – 17.15

Palle Nielsen

Seniorherre

Torsdag (Første gang uge 45)

20.00 - 21.30

Selvtræning.

 Tekniktræning for Piger

Hver anden fredag (Første gang i uge 43)

 16.30 - 18.00

 Hanne Sand Smed og Karsten L.Jepsen

Vi håber, at alle som har spillet udendørs, samt eventuelle nye spillere kommer til indendørs. Indendørs er en rigtig god måde hvorpå man kan arbejde med den tekniske del af fodbold, samt få mange flere boldberøringer end tilfældet kan være i udendørs.

Tilmelding til holdene sker her.

 

Sportslig hilsen

Ungdomsudvalget

Sponsorer

Ugens hjemmekampe
Januar 2018
20.
lørdag
10.00
Koldby/Hørdum IF (2)
Herrer
U7
U7 Drenge (11) INDE • Pulje 291
Hørdum Hallen
MorsØ FC (1)
Hørdum Hallen
20.
lørdag
10.20
Koldby/Hørdum IF
Herrer
U9
U9 Drenge C (09) INDE • Pulje 240
Sjørring Hallen
Sjørring B
Sjørring Hallen
20.
lørdag
10.24
Koldby/Hørdum IF (1)
Herrer
U7
U7 Drenge (11) INDE • Pulje 291
Hørdum Hallen
Hurup IF (1)
Hørdum Hallen
20.
lørdag
10.32
Koldby/Hørdum IF (2)
Herrer
U7
U7 Drenge (11) INDE • Pulje 291
Hørdum Hallen
Hurup IF (2)
Hørdum Hallen
20.
lørdag
10.56
Koldby/Hørdum IF (1)
Herrer
U7
U7 Drenge (11) INDE • Pulje 291
Hørdum Hallen
MorsØ FC (1)
Hørdum Hallen
20.
lørdag
11.30
Koldby/Hørdum IF
Herrer
U9
U9 Drenge C (09) INDE • Pulje 240
Sjørring Hallen
Hanstholm IF
Sjørring Hallen
20.
lørdag
11.50
Koldby/Hørdum IF
Herrer
U10
U10 Drenge B (08) INDE • Pulje 203
Sjørring Hallen
HBV Sydthy (1)
Sjørring Hallen
20.
lørdag
12.10
Koldby/Hørdum IF
Herrer
U11
U11 Drenge C (07) INDE • Pulje 177
Hørdum Hallen
MorsØ FC (4)
Hørdum Hallen
20.
lørdag
12.50
Koldby/Hørdum IF
Herrer
U11
U11 Drenge C (07) INDE • Pulje 177
Hørdum Hallen
Sydmors IF
Hørdum Hallen
20.
lørdag
12.50
Koldby/Hørdum IF
Herrer
U10
U10 Drenge B (08) INDE • Pulje 203
Sjørring Hallen
Sydmors IF
Sjørring Hallen
20.
lørdag
13.00
Koldby/Hørdum IF (2)
Herrer
U16
Regionsfinale - U16 Drenge B INDE • Pulje 1
Liseborg Centret
Ørnhøj/Abildå B1986
Liseborg Centret
20.
lørdag
13.10
Koldby/Hørdum IF (1)
Herrer
U15
U15 Drenge B (03) INDE • Pulje 62
Hørdum Hallen
Frøstrup/Hannæs IF (1)
Hørdum Hallen
20.
lørdag
14.10
Koldby/Hørdum IF (1)
Herrer
U15
U15 Drenge B (03) INDE • Pulje 62
Hørdum Hallen
Nors B (1)
Hørdum Hallen
20.
lørdag
14.36
Koldby/Hørdum IF (2)
Herrer
U16
Regionsfinale - U16 Drenge B INDE • Pulje 1
Liseborg Centret
Snejbjerg SG&I
Liseborg Centret
21.
søndag
11.52
Koldby/Hørdum IF (1)
Herrer
U13
U13 Drenge B (05) INDE • Pulje 101
Nors Hallen
Nors B (1)
Nors Hallen
21.
søndag
13.00
Koldby/Hørdum IF
Herrer
U12
U12 Drenge C (06) INDE • Pulje 136
Hanstholm Hallen
FS Midtthy (2)
Hanstholm Hallen
21.
søndag
13.04
Koldby/Hørdum IF (1)
Herrer
U13
U13 Drenge B (05) INDE • Pulje 101
Nors Hallen
MorsØ FC
Nors Hallen
21.
søndag
13.40
Koldby/Hørdum IF
Herrer
U12
U12 Drenge C (06) INDE • Pulje 136
Hanstholm Hallen
Hanstholm IF
Hanstholm Hallen
21.
søndag
14.12
Koldby/Hørdum IF (2)
Herrer
U13
U13 Drenge C (05) INDE • Pulje 105
Hanstholm Hallen
Sjørring B
Hanstholm Hallen
21.
søndag
14.16
Koldby/Hørdum IF
Herrer
M+32
M+32 INDE • Pulje 1
Nors Hallen
Nors B
Nors Hallen
21.
søndag
14.16
Koldby/Hørdum IF (2)
Herrer
U15
U15 Drenge C (03) INDE • Pulje 65
Fursund Hallen
HBV Sydthy
Fursund Hallen
21.
søndag
14.52
Koldby/Hørdum IF (1)
Herrer
U16
Regionsfinale - U16 Drenge A INDE • Pulje 1
Ørslevkloster Hallen
Foulum IF
Ørslevkloster Hallen
21.
søndag
15.24
Koldby/Hørdum IF (2)
Herrer
U13
U13 Drenge C (05) INDE • Pulje 105
Hanstholm Hallen
HBV Sydthy
Hanstholm Hallen
21.
søndag
16.04
Koldby/Hørdum IF (1)
Herrer
U16
Regionsfinale - U16 Drenge A INDE • Pulje 1
Ørslevkloster Hallen
NUGF Viborg (1)
Ørslevkloster Hallen

Seneste nyheder

  • 2018
    PRM fra DIF: FC Thy Piger vinder Danskernes Idrætspris
  • 2018
    Infomøde om eSport
  • 2017
    Vinder KHIF julekalender sælgere
  • 2017
    NY SPONSORAFTALE I KOLDBY HØRDUM IF

DBU Jylland

DGI gymnastik