Menu

Guldnål uddelt i KHIF 2021

image Per Møller tildeles KHIF Guldnål
07. september 2021 kl. 21:46

I KHIF kan der uddeles en KHIF guldnål til en instruktør, udvalgsmedlem, leder eller frivillig, der har ydet en helt særlig og ulønnet indsats for KHIF i mindst 15 år. Modtageren af guldnålen skal desuden være respekteret af foreningens medlemmer, have udvist loyalitet over for KHIF og have ydet en indsats, som ligger langt ud over det sædvanlige.

I KHIF er der ikke uddelt mange Guldnåle med årene, fra år 2000 og frem til 2020 er den kun uddelt 14 gange.

I forbindelse med årets sponsorløb i KHIF d. 3/9-21 blev KHIF guldnål nr. 15 dog uddelt, og det var til stor overraskelse for dagens modtager af Guldnålen, nemlig Per Møller. Per troede "bare" at han skulle være "regnskabsmand" til aftenens arrangement, men en velfortjent Guldnål fik Per med hjem denne aften.

Per Møller startede om kasserer i Fanklubben Bølgen tilbage i 1999 og afgav i 2009 denne post, da han i stedet blev valgt ind i Forretningsudvalget i KHIF som kasserer, en post han havde indtil 2019. Udover dette var Per klubbens "blæksprutte" ifht. IT, hjemmesiden, Conventus m.m. Per har været KHIF´s repræsentant i FC THY samarbejdet og her i 2021 er Per igen tilbage i udvalgsarbejdet i KHIF, nu som medlem af Ungdomsudvalget.

Per er højt respekteret for det frivillige arbejde han gennem mange år har udført i KHIF,

 TILLYKKE med Guldnålen Per Møller.